Ekstraliga futsalu: TS ROW Rybnik coraz bliżej strefy medalowej

2024-03-11, Autor:

W 16. kolejce ekstraligi futsalu kobiet TS ROW Rybnik pewnie pokonał Rolnika Głogówek 6:1. Rybniczanki do strefy medalowej tracą już tylko 2 punkty.

Dobre spotkanie w wykonaniu naszych „Frelek” zobaczyli kibice, którzy w niedzielę zebrali się w hali rybnickiego „Ekonomika”. W meczu z Rolnikiem Głogówek strzelanie rozpoczęła Martina Bulavova, która w ciągu jednej minuty dwukrotnie pokonała bramkarkę przyjezdnych. Tuż przed przerwą na 3:0 podwyższyła Agata Sobkowicz. Po zmianie stron ta sama zawodniczka dołożyła kolejne dwie bramki. Szóstego gola dla ROW-u zdobyła Marlena Jaszyk. W ostatniej minucie bramkę honorową dla Rolnika strzeliła Ilona Kujawska.

TS ROW nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli ekstraligi, ale do trzeciej Słomniczanki Słomniki traci już tylko 2 punkty. Z rywalem tym rybniczanki zmierzą się w następnej kolejce. Mecz odbędzie się 17 marca w Słomnikach.

TS ROW Rybnik – Rolnik Głogówek 6:1 (3:0)

1:0 - Martina Bulavova (7), 2:0 - Martina Bulavova (8), 3:0 - Agata Sobkowicz (17), 4:0 - Agata Sobkowicz (29), 5:0 - Agata Sobkowicz (35), 6:0 - Marlena Jaszyk (38), 6:1 - Ilona Kujawska (40)