TS ROW Rybnik z medalem mistrzostw Polski U16

2018-06-01, Autor:

Juniorki młodsze U16 TS ROW Rybnik w środę na stadionie Hutnika w Krakowie spotkały się z Resovią Rzeszów. Mecz ten był początkiem fazy finałowej mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Oba zespoły wygrały wcześniej eliminacje wojewódzkie. W rozgrywkach makroregionalnych rzeszowianki nie miały sobie równych, pewnie wygrywając wszystkie mecze. Nasze zawodniczki zajęły 2 miejsce, będąc gorsze jedynie od SMS Łódź.

Od początku meczu do rybniczanki prowadziły mecz, długo utrzymując się przy piłce. Szybka gra była skutecznym rozwiązaniem na silniejsze fizycznie rywalki. Po kilku doskonałych sytuacjach dopiero w 32 minucie po strzale z najbliższej odległości wynik otwarła Marta Kamińska. Ta sama zawodniczka po indywidualnym rajdzie lewą stroną podwyższa w 54 minucie. Obraz gry się nie zmienił. Rybniczanki nadal miały swoje szanse. Na 12 minut przed końcem rzeszowianki zdobywają kontaktową bramkę co spowodowało, że w szeregi „Frelek” wdał się chaos. Dziewczyny utrzymały wynik do końca i mogą cieszyć się z bycia jednym z czterech najlepszych zespołów w Polsce.

Kolejny etap to półfinał, gdzie ponownie spotkają się z SMS Łódz, bez wątpienia najlepszym zespołem juniorskim w Polsce od lat. Bez względu na wynik, rybniczanki już mają medal, bo nawet w przypadku porażki, zdobędą medal brązowy (nie ma meczu o 3 miejsce).

O randze tego wyniku niech świadczy fakt, że dotąd w całej historii tych rozgrywek medalu mistrzostw Polski nie zdobył żaden śląski zespół. Dodatkowo rybniczanki są jedynym zespołem w finałowej ósemce opartym na wychowankach lub dziewczętach z regionu. Pozostałe zespoły w oparciu o szkoły i internaty wspierają się selekcją najlepszych dziewcząt w kraju.

Julia Krzyżok (najlepsza snajperka eliminacji, reprezentantka Polski)

W pierwszych minutach inicjatywę przejął Rzeszów, który zdominował nas warunkami fizycznymi, ale to my miałyśmy pierwsze stuprocentowe sytuacje. Jedną z nich wykorzystała Marta Kamińska. Po tym trafieniu dostaliśmy wiatr w żagle i walczyliśmy dalej. Pod koniec pierwszej połowy Rzeszów przeprowadził stuprocentową akcję, jednak nie zakończył jej bramką. Początek drugiej połowy był wyrównany, ale to my przeprowadziliśmy fantastyczną akcję lewą stroną boiska i wykończyła ją ponownie Marta Kamińska. Jednak wolno powiedzieć, że Rzeszów się nie poddał i walczył dalej mimo, że pogoda nie ułatwiła zadania żadnej z drużyn. Rzeszów próbował stwarzać sytuacje górnymi piłkami i właśnie tak padła bramka na 2:1. Na olbrzymie brawa zasługują nasi kibice, dzięki którym zamiast 11 było nas 12.

Tomasz Kieczka (prezes TS ROW Rybnik)

To kolejny wielki wynik naszych zawodniczek. Te same dziewczyny w ubiegłym roku były wicemistrzyniami Polski w hali w kategorii U14, w tym roku zdobyły 5 miejsce w kategorii U16. Część z nich to mistrzynie Polski seniorek w futsalu. Dla niektórych z nich to koniec gry w tej kategorii wiekowej, ale cieszy mnie to, że mamy następczynie. W każdym roczniku mamy wspaniałe dziewczyny i jestem przekonany, że to nie ostatni medal dla Rybnika od rybnickich piłkarek.

TS ROW Rybnik - Resovia Rzeszów 2:1 (1:0)